Reklama [góra]


Gmina nie zaszczepi mieszkańców przeciw grypie. Produkty lecznicze zagrożone brakiem dostępności w Polsce


Władze gminy Stare Czarnowo nie zakupi w roku 2020 szczepionek przeciw grypie. Zmiany spowodowane są  ograniczeniami w związku z pandemią koronawirusa.

W związku ze zmianą przepisów spowodowaną pandemią koronawirusa oraz wprowadzonymi z tego tytułu ograniczeniami dotyczącymi zbywania określonych produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, wyłącznie do aptek, punktów aptecznych oraz zakładów leczniczych, Gmina  w roku 2020 niestety nie może zakupić i przeprowadzić corocznego szczepienia przeciw grypie.

Wprowadzone 7 września obwieszczenie Ministra Zdrowia umieściło szczepionki przeciw grypie na liście wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Pacjenci mają zapewnioną szerszą refundację szczepień. Z bezpłatnych szczepionek przeciw grypie mogą skorzystać seniorzy w wieku powyżej 75 lat. Z kolei na 50-procentową refundację mogą liczyć osoby:
  • w wieku 65-74 lata,
  • osoby w wieku 18-64 z chorobami współistniejącymi,
  • kobiety w ciąży,
  • dzieci od ukończonych 2 lat do ukończonych 5 lat.

Dla dzieci szczepionki dostępne są w formie donosowej, dla pozostałych osób w formie domięśniowej. Grupy nieobjęte refundacją również mogą skorzystać ze szczepień przeciwko grypie, w pełnej odpłatności.

Jedynym warunkiem, aby skorzystać ze szczepień przeciwko grypie, zarówno przez osoby, które skorzystają z refundacji, jak i zapłacą za szczepienie w pełnej odpłatności, jest konieczność zwrócenia się do swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i poinformowania go o chęci zaszczepienia się.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.