Reklama [góra]


Kradli auta, nie zatrzymali się przy pościgu i mieli narkotyki. Do Sądu trafił akt oskarżenia


Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia wobec mężczyzn podejrzanych o popełnienie kradzieży z włamaniem do samochodu. Obaj podejrzani mieli już na swoim koncie podobne przestępstwo. 

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm podejrzanym, którzy działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim pokonaniu fabrycznych zabezpieczeń i centralnego zamka w pojeździe marki Ford Kuga, dokonali jego zaboru w celu przywłaszczenia, przy czym obaj mężczyźni dopuścili się tego czynu w warunkach wielokrotnej recydywy.

Dodatkowo jeden z podejrzanych po dokonanej kradzieży pojazdu kierował nim znajdując się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, a nadto pomimo wydanego przez funkcjonariuszy Policji poruszających się oznakowanym radiowozem sygnału świetlnego i dźwiękowego polecającego zatrzymanie się, nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. U drugiego z podejrzanych funkcjonariusze ujawnili substancję psychotropową w postaci amfetaminy o wadze 1,13 grama netto. Pod wpływem amfetaminy mężczyzna także kierował pojazdem.

Podejrzani zostali zatrzymani, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. 

Podejrzani (lat 23 i 37) byli w przeszłości karani sądownie.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwa m. in. na podstawie art. 279 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy wielokrotnej sąd wymierza karę pozbawienia wolności w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Do kradzieży doszło w nocy z 21 na 22 lutego. Wartość pojazdu wynosiła 75 000 złotych. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.