Reklama [góra]


Paweł Wróbel wygrał wybory w Widuchowej


Paweł Wróbel wygrał wybory na wójta gminy Widuchowa w pierwszej turze. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zdobył 55% procent głosów. 

Wybory w Widuchowej odbyły się w niedzielę 6 września. Wcześniej w referendum odwołana została Anna Kusy-Kłos. Nieoficjalne wyniki wyborów na wójta podajemy jako pierwsi. 

Paweł Wróbel jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Widuchowej oraz radnym Rady Powiatu. Z obydwu funkcji będzie musiał zrezygnować.

O fotel wójta ubiegła się trójka kandydatów. Paweł Wróbel zdobył 972 głosy. Drugie miejsce zajęła Julitta Nowak na którą zagłosowało 414 osób. Największym przegranym jest Jerzy Sołtysiak z PiS, który pełnił w ostatnich tygodniach funkcję komisarza w urzędzie. Pomimo wsparcia polityków PiS i państwowych mediów, zdobył najmniejszą ilość głosów - 381. Głos oddało 1767 osób. Podkreślamy, że są to wyniki nieoficjalne. 

Oficjalne wyniki wybór będą znane późno w nocy lub rano gdy przekazane zostaną podpisane protokoły z lokali wyborczych do gminnej komisji wyborczej. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.