Reklama [góra]


PGE przeznaczy 250 tysięcy złotych na rewitalizację Krzywego Lasu


Zarząd Fundacji Polskiej Grupy Energetycznej przyznał Gminie Gryfino kwotę 250 tys. zł na rewitalizację Krzywego Lasu. Wraz z wkładem własnym Gminy pozwoli to nadać mu nowe, atrakcyjniejsze oblicze.
Rewitalizacja Krzywego Lasu jest efektem współpracy Gminy Gryfino, Polskiej Grupy Energetycznej i Lasów Państwowych, która ma uchronić obecny zasób przed zniszczeniem, wyeksponować dla ruchu turystycznego oraz stworzyć nowe plantacje.

W czerwcu w Krzywym Lesie odbyła się prezentacja założeń współpracy z udziałem m.in. burmistrza Mieczysława Sawaryna, prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego i dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Andrzeja Szelążka.

Koncepcja zagospodarowania terenu Krzywego Lasu zakłada udostępnienie unikatowego obszaru dla ruchu turystycznego bez ingerencji w jego naturalną substancję. W pobliżu powstaną dwie nowe 10-arowe plantacje, które zwiększą zasób unikatowego drzewostanu.

Po otrzymaniu darowizny Gmina Gryfino przystąpi do realizacji inwestycji: wydzielenia gruntu, wyboru wykonawców dokumentacji projektowej i prac budowlanych, i finalnie - realizacji prac budowlanych. Zakończenie rewitalizacji Krzywego Lasu planuje się na rok 2022.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.