Reklama [góra]


W kilka dni kosz w kształcie serca napełnił się plastikowymi nakrętkami


W niespełna tydzień specjalny kosz w kształcie serca na nakrętki plastikowe napełnił się. Instalacja powstała kilka dni temu na rynku miejskim w Trzcińsku Zdroju. 

Dzięki mieszkańcom udało się zebrać pierwsze 150 kg plastikowych nakrętek, które odpowiednie firmy przetworzą na kolejne produkty codziennego użytku. Dochód ze zbiórki zasilać będzie konto chorej Hani Taberskiej. 

Hania ma już ponad 3 latka i choruje na merozyno-ujemna wrodzoną dystrofie mięśniową(zanik mięśni). Na ten moment jest ona nieuleczalna i wiąże się z zanikiem mięśni. Tylko dzięki odpowiedniej rehabilitacji i specjalistycznym sprzętom można opóźnić rozwój choroby i pomoc jej w codziennym "normalnym" życiu. Każda złotówka przesłana na Hani konto pomoże walczyć jej z chorobą. Dziękujemy pracownikom Zakładu Komunalnego za pomoc w opróżnianiu serca i przechowanie nakrętek do momentu aż uzbieramy większą ilość. 

Firmy skupują tego typu asortyment po 60-80 groszy za kilogram, więc trzeba tego trochę nazbierać by były wymierne efekty finansowe. 

O powstaniu pojemnika pisaliśmy w artykule "Od serca dla serca"- na rynku stanął pojemnik na nakrętki

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.