Reklama [góra]


Uczniowie spotkali się z Małgorzatą Glinką, utalentowaną polską siatkarką


Małgorzata Glinka to jedna z najwybitniejszych siatkarek w historii naszego kraju. Na swoim koncie ma między innymi  dwa złota mistrzostw Europy wraz z koleżankami. Uczniowie z Krzywina mieli okazję spotkać się z utytułowaną sportsmenką. 

Grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Krzywinie w gminie Widuchowa, reprezentacja mini-siatkówki z klas V-VI, od wczoraj przebywa na 3-dniowym zgrupowaniu w Uniejowie. Do wojewódzka łódzkiego pojechali na zaproszenie Fundacji Małgorzaty Glinki.

Nasza najwybitniejsza siatkarka w historii, od kilku lat po zakończeniu bardzo bogatej kariery międzynarodowej, działa na rzecz rozwoju siatkówki dzieci i młodzieży poprzez swoją fundację. 

To dzięki współpracy z byłą reprezentantką krzywińskie dzieci co roku jeżdżą na obozy sportowe do Wałcza i Mrzeżyna, w Krzywinie w tym roku po raz pierwszy odbyły się półkolonie oraz dofinansowane są dodatkowe zajęcia sportowe dla najmłodszych w szkole i oddziale przedszkolnym. Opiekunką dzieci podczas wyjazdu jest Marta Karasińska.

fot. SP Krzywin 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.