Rząd chce wprowadzić nowe obostrzenia. Alkohol sprzedawany do godziny 19:00 i zakaz organizacji wesel!


Zakaz organizacji wesel na terenie całego kraju, brak kibiców na meczach czy możliwość zakupu alkoholu tylko do godziny 19:00 - rząd rozważa nowe obostrzenia związane z walką z pandemią koronawiursa. 

Portal telewizji Polsat News poznał założenia i pomysły, jakie padały w ostatnich rozmowach między przedstawicielami rządu, wojewodami i samorządowcami. Niektóre propozycję mogą nas zaskoczyć. W ostatnich dniach w Polsce przekraczana jest codziennie bariera 5 tysięcy zakażeń.  W związku z tym rząd rozważa kolejne obostrzenia. 

Podczas rozmów padały pomysły zakazu organizacji wesel czy rozgrywanie meczów i wydarzenia sportowe bez kibiców. Jednym z pomysłów było również możliwość zakupu alkoholu do godziny 19:00, nakaz zamykania sklepów monopolowych o tej godzinie i wyłączanie stref monopolowych na stacji benzynowej. 

Z informacji portalu wynika, że na agendzie pojawił się pomysł całkowitego zakazu organizacji wesel oraz imprez podobnego typu. Rządzący rozważali, czy zakazem objąć wyłącznie czerwone strefy, czy też cały kraj. Wciąż są to jednak pomysły, które nie wiadomo czy wejdą w życie. 

Redakcja

13 Komentarze

Nowsza Starsza