Reklama [góra]


Aż 10 osób zakażonych koronawiursem w regionie! Rekord zakażeń w Polsce


Mamy 2292 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawiursem -  poinformowało w czwartek  2 października Ministerstwo Zdrowia. Są kolejni zakażeni w naszym regionie. 

Tylko w naszym województwie przybyło 114 nowych zakażonych. Kolejne przypadki zakażenia Sars-CoV-2 wykryto w powiecie gryfińskim i myśliborskim, łącznie w ciągu doby przybyło 10 osób.

Z powiatu gryfińskiego zakażony jest 9 osób - dwójka dzieci, dwie starsze kobiety, starszy mężczyzna, dwie kobiety i dwóch mężczyzn w średnim wieku. W powiecie myśliborskim zakażenie koronawiursem potwierdzono u jednej osoby, to mężczyzna w średnim wieku.

W związku z zakażeniami w niektórych szkołach część uczniów udała się na kwarantannę i odbywa naukę w systemie zdalnym. Pisaliśmy o tym w artykule Koronawiurs w szkołach w regionie.

Przybyło również osób odbywających kwarantannę. Do czwartku 1 października w powiecie gryfińskim kwarantannę odbywało 131 osób a siedem było pod nadzorem epidemiologicznym. Z kolei w powiecie myśliborskim było to kolejno 279 osób (kwarantanna) i 8 (nadzór). W całym województwie zachodniopomorskim wyzdrowiało do tej pory ponad 1240 osob. 

 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.