Reklama [góra]


Będzie można jeździć do Niemiec na zakupy? Popularne centrum handlowe wydało komunikat


Popularne centrum handlowe Oder Center w Schwedt wydało komunikat w sprawie przekraczania granicy od soboty 24 października. Od soboty godziny 24:00 przy wjeździe z Polski strona niemiecka będzie oczekiwała wyniku badania na koronawiursa, w innym przypadku konieczne będzie udanie się na 14-dniową kwarantannę, ale... 

Z powodu braku precyzyjnych wyjaśnień udaliśmy się dzisiaj na przejście graniczne i w rozmowie z niemieckimi Policjantami i Celnikami otrzymaliśmy informację, iż wchodzące w życie w sobotę 24.10.2020 o godz. 0:00 ograniczenia dotyczą wjazdu obywateli Niemiec do Polski, w tym także wjazdu na zakupy. Nie mają natomiast takiej informacji, że ma to działać również w stosunku do Polaków wjeżdżających do Niemiec NA ZAKUPY.

Funkcjonariusze poinformowali nas, że obostrzenia odnośnie posiadania ważnego negatywnego testu na COVID lub konieczności jego wykonania na terenie Niemiec dotyczą Polaków, których docelowe miejsce pobytu jest właśnie na terenie Niemiec.

Osoby przejeżdżające przez Niemcy NIE SĄ ZOBLIGOWANE do przedkładania jakichkolwiek wykonanych testów, ani do ich wykonania. Funkcjonariusze nie umieli jednoznacznie stwierdzić, czy wyjazd do Niemiec na zakupy i powrót do Polski można uznać za tranzyt.

Ponieważ tak, jak wielokrotnie podkreślaliśmy - ZDROWIE NAS WSZYTSKICH JEST NAJWAŻNIEJSZE, prosimy abyście we własnym zakresie podejmowali decyzję o przyjeździe do Schwedt. 

Możemy Wam natomiast przekazać, że powiat Uckermark, w którym leży miasto Schwedt, jest - jeśli chodzi o zachorowania na koronawirusa - powiatem bezpiecznym z zarejstrowanymi na chwilę obecną jedynie 61 przypadkami zachorowań na COVID (stan na 22.10.2020).

Sytuacja w pandemii zmienia się z godziny na godzinę i jeśli pojawią się nowe ważne informacje mające wpływ na Wasze odwiedziny w naszej Galerii z pewnością będziemy Was o tym informować.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.