Na tym skrzyżowaniu dochodziło do wielu kolizji. Jeszcze w tym roku powstanie tu rondo [foto]

Na dużym skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej, Basztowej, Szkolnej i Bolesława Chrobrego w Chojnie często dochodziło do stłuczek i kolizji. Do końca roku skrzyżowanie ma zostać przebudowane i powstanie rondo. 

W tym miejscu krzyżują się dwie drogi krajowe - nr 31 i 26, ruch jest tu duży, szczególnie rano i po południu, gdy rodzice przywożą i odbierają dzieci z pobliskiej szkoły. O feralnym skrzyżowaniu pisaliśmy wielokrotnie, dla kierowców często myląca była sygnalizacja świetlna od ulicy Basztowej, bardzo często dochodziło do wymuszenia pierwszeństwo. 

Teraz bezpieczeństwo na tym odcinku drogi ma się poprawić, do końca 2020 roku skrzyżowanie zostanie przebudowane. Powstanie rondo, ale nie takie tradycyjne, najazdowa wysepka ma mieć kształt elipsy. Lada dzień ma pojawić się wykonawca, będzie to zapewne oznaczało problemy dla kierowców na czas przebudowy. 

Prawdopodobnie zniknie również sygnalizacja świetlna, chociaż lepszym rozwiązaniem było by przesunięcie świateł i przejścia dla pieszych w głąb ulicy Basztowej. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza