Fake newsy na temat nowych obostrzeń


Od soboty 17 października w Polsce zaczną obowiązywać nowe obostrzenia (te dotyczące wesel i imprez okolicznościowych wejdą w życie od 19 października). W internecie nie brakuje już rozmaitych fake newsów na temat nowych rządowych wytycznych. 

W czwartek po ogłoszeniu przez premiera nowych zasad, w mediach społecznościowych zaczęła krążyć informacja o rzekomej możliwości kupna narkotyków pomiędzy godziną 7:00 a 20:00. 

- Alkohol ani narkotyki nie będą już sprzedawane ani dostarczane między 20:00 a 7:00. Zabrania się przenoszenia lub spożywania alkoholu lub narkotyków w miejscach publicznych w godzinach 20:00-07:00 - czytamy w rzekomo "rządowej" informacji zdobywającej coraz większą popularność w mediach społecznościowych. Screen wygląda wiarygodnie, bo u góry strony widzimy oficjalne logo witryny rządowej. Nie jest to jednak informacja dotycząca nowych obostrzeń w Polsce.

Rozpowszechniana informacja i screen to "Nowe zasady ochrony przed koronawirusem obowiązujące w Królestwie Niderlandów (Holandii) od 14 października." Nie mają one nic wspólnego z polskim prawem. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza