Gryfińska siłownia będzie otwarta! The Body zrobi zawody dla klubowiczów

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazu prowadzenia basenów, siłowni i centrów fitness weszło w życie od soboty, ale prawnicy wskazują, że jest niejednoznaczne. W poniedziałek znany gryfiński klub The Body poinformował, że ponownie otwiera się dla klientów...

- Klub The Body przeznaczony jest tylko dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych - poinformowało kierownictwo klubu na Facebooku - The Body w ramach współzawodnictwa sportowego w przestrzeni siłowej będzie wyznaczało konkurencję w których klubowicze będą brali udział. Będziemy zbierać wyniki i na koniec każdego tygodnia będziemy ogłaszać rezultaty zwycięzców. 

W marcu 2021 roku zostaną zorganizowane igrzyska w klubie, w których będą mogli wziąć udział wyłącznie klubowicze i klubowiczki. Prawnicy obsługujący przedsiębiorców z Gryfina przygotowali również nowy regulamin. Wszyscy uczestnicy zajęć będą musieli stosować się do wytycznych - zakrywać usta i nos we wspólnej przestrzeni, zachować dystans 2 metrów, dezynfekować sprzęt po każdym użyciu i używać własnego ręcznika podczas treningów w styczności ciała i maszyn oraz mat. Podczas samego treningu nie trzeba zasłaniać usta i nosa. 

- To bezprawne ograniczenie wolności do prowadzenia działalności gospodarczej. Artykuł 22 Konstytucji RP mówi, że ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że ważny interes publiczny tutaj zachodzi no to nie jest to ustawa a zwykłe rozporządzenie, co oznacza, że jest to bezprawie. Już po raz kolejny ponieważ nakaz noszenia maseczek jest też równocześnie również bezprawny ponieważ może wystąpić tylko w drodze ustawy (...) - mówi nam Marcin Grzeszczuk - na siłowni, w fitness klubie buduje się odporność zdrowie, witalność, sprawność, przychodzą tu ludzie pełni energii, zdrowia, uśmiechu, zadowolenia, endorfin. Są to ludzie sprawni fizycznie i umysłowo a np. na drugiej stronie osoby z grupy ryzyka, czyli osoby starsze mogą przebywać w kościele (...)

Na wiadomość o ponownym uruchomieniu klubu pozytywnie zareagowali jego klienci. The Body to nie jedyna siłownia, która ponownie otworzyła się dla miłośników sportu pomimo rządowych zakazów. Hitem okazał się pomysł krakowskiego klubu, który ogłosił, że zmienia się w kościół i sklep, zapraszając na płatne testowanie sprzętu oraz spotkania religijne. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza