Reklama [góra]


Koronawiurs w regionie. W kolejnych placówka edukacyjnych uruchamiają procedury bezpieczeństwa


U kolejnych osób w regionie testy potwierdziły zakażenie koronawiursem. W przeciągu minionej doby w całym kraju przybyło 2232 nowe i potwierdzone przypadki. 

W naszym województwie odnotowano 111 zakażeń. Kolejne przypadki zakażenia Sars-CoV-2 wykryto w powiecie gryfińskim i myśliborskim.

W powiecie gryfińskim zakażone jest sześć osób, to młoda kobieta oraz trzy kobiety i dwóch mężczyzna w średnim wieku. Trzy osoby zachorowały w powiecie myśliborskim, to starsza kobieta i dwie kobiety w średnim wieku.

Szkoły średnie uruchamiają procedury bezpieczeństwa

Procedury bezpieczeństwo uruchomiono w szkole w Chojnie, gdzie jeden z uczniów źle się poczuł i profilaktycznie odesłano go do domu. Z kolei w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryfinie wprowadzono zdalne nauczanie po tym gdy u kolejnego nauczyciela testy na koronawiursa dały pozytywny wynik. 

Kwarantanna wśród pracowników i uczniów przedszkola

Na wniosek Dyrektora Przedszkola Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie, który został pozytywnie zaopiniowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Choszcznie, Gmina Gryfino jako organ prowadzący wyraziła zgodę na tryb nauczania mieszanego w przedszkolu. Zawieszone zostają zajęcia w pomieszczeniach na I piętrze. Systemem nauki zdalnej w dniach od 7 października 2020 r. do dnia 16 października 2020 r. objęte będą następujące grupy przedszkolne: III Rybki, IV Kreciki, V Jaskółki. Pozostałe dzieci mogą uczęszczać do przedszkola. Powyższa sytuacja podyktowana jest decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Choszcznie i koniecznością odbycia kwarantanny przez pracowników przedszkola oraz uczniów przedszkola.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.