Reklama [góra]


Likwidacja szkoły w Piasku. Władze odpowiadają... gazetąWalka o szkołę w Piasku (gmina Cedynia) wkracza w decydującą fazę. W całej miejscowości rozwieszono banery i transparenty, z kolei władze próbują kontaktować się z mieszkańcami za pomocą gazetki, sposobu znanego z kampanii wyborczej.

Na terenie gminy kolportowana jest gazetka "Cedyńskie Fakty", tytuł jest już dobrze znany mieszkańcom, był używany podczas kampanii wyborczej. Oficjalnie publikacja jest wydawana przez Stowarzyszenie "Dla gminy Cedynia". Cała aktualna gazetka poświęcona jest tematowi likwidacji szkoły, jest też wywiad z burmistrzem (notabene wygląda to jakby burmistrz rozmawiał sam z sobą). Większość artykułów podpisana jest jako "Redakcja" ale w samej stopce nie padają żadne nazwiska. 

Choć burmistrz ma wiele racji w tym, że demografia jest nieubłagana a utrzymanie drugiej szkoły i dużego budynku to spory wydatek dla gminy, to jednak styl w jakim dochodzi do próby likwidacji jest bardzo kiepski na co zwracają uwagę nasi czytelnicy. 

To jednak nie wszystko, w poniedziałek naszą skrzynkę redakcyjną zasypały zdjęcia na których widać, że gazetka jest kolportowana przez pracowników Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w godzinach pracy. 

Czytelnicy zadają więc pytania - jeżeli nie jest to oficjalny informator gminny to dlaczego wykorzystuje się do kolportażu pracowników COKiS, czy gmina finansuje to wydawnictwo oraz kto faktycznie tworzy gazetę? Mieszkańcy gminy Cedynia raczej bez problemu będą potrafili odpowiedzieć sobie na te pytania... 

Aktualizacja, 15:42

Na przesłane przez nas pytania błyskawicznie odpowiedziała zastępca burmistrza gminy Cedynia Małgorzata Karwan. Zapytaliśmy między innymi o to czy kolportażu gazety dokonują pracownicy COKiS - Być może jest to prawda, ponieważ dziś kilkoro pracowników zwróciło się do mnie  udzielenie urlopów, które podpisałam. Karty urlopowe (z zakrytymi danymi wrażliwymi możemy udostępnić Redakcji. Część świetlic nie pracuje także w poniedziałki.  przeciwieństwie do różnych „czytelników” nie śledzę swoich współpracowników i nie kontroluję co robią poza godzinami pracy.

Jak poinformowała nas M. Karwan, do Stowarzyszenia należy wielu Radnych obecnej kadencji i Stowarzyszenie poprosiło burmistrza Adama Zarzyckiego o startowanie w wyborach z jego ramienia. Oprócz odpowiedzi otrzymaliśmy również dodatkowy komentarz, który publikujemy poniżej: 

Wykorzystując okazję chciałabym bardzo podziękować Redakcji za zainteresowanie tą sprawą i zwrócić uwagę, że delikatna sprawa przekształceń w szkole podstawowej w Piasku wykorzystywana jest do walki politycznej. Zamiast pochylać się nad przyszłością, byli i obecni radni z opozycji używają dzieci i rodziców do swoich nieetycznych rozgrywek. Zachęcam do zapoznania się z pełną dokumentacją i zapraszam w imieniu swoim i burmistrza Adama Zarzyckiego do Urzędu, gdzie możecie poznać cały obraz wydarzeń.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.