Lockdown u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy wprowadzą kolejne obostrzenia

Niemcy wprowadzą kolejne obostrzenia w związku z panedmią koronawiursa. Zamknięte zostaną kina, salony kosmetyczne, baseny i Aquaparki.

Niemiecki rząd zdecydował o zamrożeniu sporej części gospodarki przynajmniej na miesiąc. Obostrzenia zaczną obowiązywać od 2 listopada. Zamknięte zostaną teatry, opery, sale koncertowe, kina i parki rozrywki. Wszelkie wydarzenia i imprezy zostaną odwołane. Od poniedziałku 2 listopada zamknięte zostaną też restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby. Stołówki będą nadal otwarte. 

Studia fitness, baseny i aquaparki będą zamknięte. Amatorska działalność sportowa zostanie przerwana, więc kluby nie będą już mogły trenować. Nadal dozwolone są sporty indywidualne, takie jak jogging.

Częściowo ucierpi też branża kosmetyczna. Salony kosmetyczne, gabinety masażu i studia tatuażu zostaną zamknięte, w przeciwieństwie do zakładów fryzjerskich. 

W dalszym ciągu funkcjonować będą szkoły. Kilka dni temu Niemcy wprowadzili ograniczenia na granicach, wszyscy, którzy przyjeżdżają z zagrożonych stref (za taką uznano Polskę) muszą mieć wynik test  na koronawiursa lub wykonać taki test, w innym przypadku konieczne jest odbycie 14-dniowej kwarantanny. Owe przepisy poluzował rząd Brandenburgii umożliwiając wjazd do Niemiec do 24 godzin bez konieczności posiadania wyników testów. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza