Reklama [góra]


Nie zatrzymał się do kontroli, był poszukiwany, nietrzeźwy i bez uprawnień

Policjanci Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie podjęli pościg za kierującym pojazdem osobowym marki Daewoo, który pomimo poleceń nakazujących zatrzymania się zaczął uciekać. Pościg prowadzony był przez około 15 kilometrów, natomiast zakończył się w przydrożnym rowie.


W niedzielę 4 października około godziny 19:00 dyżurny Komisariatu Policji w Chojnie otrzymał zgłoszenie o kierującym, który to w "podejrzany" sposób porusza się swoim pojazdem na drodze krajowej numer 31 w kierunku Chojny. Niezwłocznie na miejsce wysłany został patrol ruchu drogowego. Policjanci po chwili zauważyli pojazd marki Daewoo w związku z czym podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. 


Przed Chojną funkcjonariusze z wykorzystaniem świateł błyskowych oraz dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania się, niestety bezskutecznie. Kierujący pojazdem przyśpieszył podejmując próbę ucieczki. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg oraz powiadomili o tym fakcie dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnie. Pościg przeniósł się na ulice Chojny, gdzie kierujący wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Następnie kierujący ponownie wrócił na drogę krajową numer 31 poruszając się w kierunku Lisiego Pola. W miejscowości Lisie Pole mężczyzna zjechał z drogi asfaltowej, po czym podjął próbę ucieczki drogą szutrową, a następnie leśną. Po przejechaniu około 2 kilometrów pojazd wpadł w poślizg, a pościg zakończył się w przydrożnym rowie.

Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania kierującego pojazdem oraz poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0.67mg/l.

Mężczyzna początkowo chciał wprowadzić funkcjonariuszy w błąd podając nie swoje dane osobowe, lecz doświadczeni funkcjonariusze nie dali się zmylić oraz ustalili prawdziwe dane 38-letniego mieszkańca Szczecina. Po sprawdzeniu osoby w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a co gorsze jest on poszukiwany do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodatkowo pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia w związku z czym sporządzone zostało zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.