Niemcy zamkną swoje granice? Cały obszar Polski ma zostać uznany za obszar ryzyka covid-19

Czy Niemcy zamkną swoje granice? - takie pytanie od kilku dni pojawia się w przestrzeni publicznej. Aktualnie osoby przyjeżdżające z regionów zagrożonych mają obowiązek zgłoszenia tego faktu do właściwego urzędu zdrowia i poddania się 14-dniowej kwarantannie. Jednak na stronie instytutu Roberta Kocha ukazała się informacja o tym, że cała Polska ma być uznana za obszar ryzyka... 

- Obecnie nie jest planowane zamknięcie polsko-niemieckiej granicy. Takie decyzje zapadły podczas zeszłotygodniowej rozmowy w Berlinie szefów dyplomacji Polski i Niemiec. Zbigniew Rau rozmawiał na ten temat także z premierem Brandenburgii Dietmarem Woidke, który jest szczególnie zainteresowany kwestią otwartych granic z Polską - podało dziś rano Radio Szczecin. 

Obecnie Niemcy za obszary ryzyka uznają w Polsce województwa Kujawsko-Pomorskie, Małopolskie, Podlaskie, Pomorskie i Świętokrzyskie. 

Przed południem na stronie instytutu Roberta Kocha ukazała się zaktualizowana informacja o wyznaczeniu obszarów ryzyka, za taki ma zostać uznana cała Polska. Nowo wyznaczone obszary mają obowiązywać od soboty 24 października od północy.

Na obecną chwilę czekamy na potwierdzenie, czy od soboty osoby wjeżdżające do Niemiec będą musiały być poddane kwarantannie. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza