Nowa wystawa czasowa w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju


Listopad to szczególny miesiąc w naszym kręgu kulturowym, to miesiąc pamięci, zadumy i refleksji. Pamięci o tych, którzy odeszli; członkach naszych rodzin, krewnych, znajomych czy przyjaciołach. Zadumy nad kruchym istnieniem ludzkiego życia i refleksji nad przemijaniem. Bardzo mocno dostrzegamy to właśnie teraz, w cieniu trwającej wciąż pandemii. Chcąc jednak stworzyć namiastkę normalności, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Trzcińsku Zdroju a także przy współpracy z Trzcińskim Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowało wystawę czasową w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju. 

Wystawa pt. „Świadkowie Historii” poświęcona jest dawnym mieszkańcom Trzcińska Zdroju i naszego regionu, zarówno z tej niemieckiej jak i polskiej części historii miasta. Są to ludzie, którzy zapisali się na kartach historii nie tylko naszego regionu a także świata. Część z nich Państwo znali być może osobiście, o części z nich na pewno słyszeli, a kilka nowych nazwisk może być dla Państwa zaskoczeniem. W tym zacnym gremium znaleźli się duchowni, pisarze, generałowie czy malarze. O niektórych z nich świat pamięta do dzisiaj, niektórzy z nich, zginęli na stronach historii i zostali zapomniani. 

Dzisiaj przypominamy Państwu o jednych i drugich. Przywołujemy te postacie i pamięć o nich, wskazując na ich zasługi i działalność. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia wystawy stacjonarnie w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju w dniach 31.10.-01.11. w godzinach 16:00-20:00 i do uczestniczenia w oficjalnym otwarciu, które ze względów bezpieczeństwa odbędzie się w formie on-line na profilu naszego Stowarzyszenia na facebooku 31.10.2020 r. o godzinie 15:00. Wystawa stacjonarna jest w pełni bezpieczna i odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. . W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną będziemy też informować na bieżąco o ewentualnych zmianach, które mogą wpłynąć na otwarcie obiektu. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się na naszym profilu na FB w dniu 31.10.2020 o godzinie 15:00. Wystawa czasowa będzie z nami aż do 6.01.2021 r., w wybrane dni, więc liczymy, że wszyscy zainteresowani zdążą jeszcze ją zobaczyć.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza