Duża liczba nowych zakażeń koronawiursem w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 17 października o 9622 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawiursem. W niedzielę przybyło kolejnych 8536 zakażonych. Tylko w weekend z powodu covid-19 zmarło 12 osób, a 122 zgony to osoby, które miały choroby współistniejące. 

W województwie zachodniopomorskim odnotowano spory wzrost nowych zachorowań, tylko w weekend przybyło ponad 600 nowych przypadków. 

W powiecie gryfińskim w sobotę koronawiurs stwierdzono u siedmiu osób (jedno dziecko, młoda kobieta, kobieta w średnim wieku, cztery starsze kobiety, mężczyzna w średnim wieku i starszy mężczyzna). Dzień później przybyło kolejnych 13 osób (trzy kobiety w średnim wieku, dwie starsze kobiety, młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku i sześciu starszych mężczyzn). 

W powiecie myśliborskim covid-19 w sobotę potwierdzono u czterech osób (starsza kobieta, młody mężczyzna i dwóch mężczyzn w średnim wieku). W niedzielę doszło kolejnych sześć osób (dziecko, dwie kobiety w średnim wieku, dwóch mężczyzn w średnim wieku, starszy mężczyzna). 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza