Reklama [góra]


Posiadał znaczną ilość narkotyków. Grozi mu nawet 10 lat więzienia


Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznej ilość środków odurzających w postaci marihuany oraz amfetaminy. 

Mężczyzna został zatrzymany 28 stycznia 2020 r. w jednej z miejscowości gminy Myślibórz. Wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilość środków odurzających w postaci marihuany o wadze 36,15 grama netto, substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w ilości 4,90 grama netto oraz 0,30 grama netto substancji zawierającej w swoim składzie chemicznym MDMA tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Jak ustalono w dniu 28 stycznia 2020r. funkcjonariusze Policji w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych zajmowanych przez podejrzanego ujawnili poporcjowany w woreczkach foliowych susz roślinny w postaci marihuany o łącznej wadze 36,15 grama netto. Ponadto ujawnili tabletkę ekstazy o wadze 0,30 grama netto oraz dwa woreczki z zawartością amfetaminy o wadze 4,90 grama netto. Dodatkowo w toku postępowania ustalono, iż podejrzany odpłatnie oraz nieodpłatnie udzielał te środki innym osobom.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Nadto w toku postępowania na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. Podejrzany (lat 33) częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. W przeszłości był karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałania narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.