Reklama [góra]


Posłowie będą głosować nad ustawami "covid-owymi" [oglądaj na żywo]


Sejm rozpoczął w środę 21 października pierwsze czytanie projektów poselskich dotyczących walki z epidemią COVID-19.
W pierwszej kolejności zostanie rozpatrzony projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on między innymi podwojenie wynagrodzeń dla medyków walczących z COVID-19 oraz wprowadza klauzulę "dobrego Samarytanina" - brak kar dla lekarzy za nieumyślne błędy popełniane podczas leczenia zakażonych koronawirusem. W projekcie wprowadza się też możliwość oddelegowania pracowników medycznych do pracy w szpitalach zajmujących się pacjentami z COVID-19. Do pracy w tych placówkach będzie można też kierować lekarzy spoza Unii Europejskiej, po spełnieniu przez nich określonych warunków.

Posłowie zajmą się również projektem Lewicy, który zakłada ustawowe uregulowanie kwestii zasłaniania ust i nosa. Swoją propozycję przedstawiła również Koalicja Obywatelska, by w przypadku zamawiania sprzętu medycznego przez jednostki samorządu terytorialnego nie stosować prawa zamówień publicznych.

W południe premier Mateusz Morawiecki ma przekazać informacje o stanie przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.

Obrady można oglądać na żywo na naszym portalu w odtwarzaczu poniżej: 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.