Reklama [góra]


Rekord zakażeń w kraju i w regionie. Czy nasz region może trafić do żółtej strefy?


U kolejnych osób w regionie testy potwierdziły zakażenie koronawiursem. W przeciągu minionej doby w całym kraju przybyło 4280 zakażonych. 

W naszym województwie odnotowano 116 zakażeń. Kolejne przypadki zakażenia Sars-CoV-2 wykryto w powiecie gryfińskim i myśliborskim.

W powiecie gryfińskim zakażonych jest pięć osób, to cztery kobiety w średnim wieku  oraz starszy mężczyzna. Cztery osoby zachorowały w powiecie myśliborskim, to starsza kobieta i dwie kobiety w średnim wieku.

Nowe zakażenia koronawiursem spowodowały, że na kwarantannie znaleźli się koleni uczniowie, chodzi o Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie, gdzie zdalnym nauczaniem objętych jest już 15 klas. 

Czy grozi nam żółta lub czerwona strefa? 

Rząd Mateusza Morawieckiego przyjął podział Polski na strefy czerwone, żółte, niebieskie i zielone. Do czerwonych zalicza się powiaty, w których liczba zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 14 dni była najwyższa w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Tam też wprowadzane są najpoważniejsze obostrzenia. W żółtych są one nieco mniej rygorystyczne. Z kolei kolor niebieski jest jedynie ostrzegawczy, a zielony oznacza powiaty pozornie bezpieczne, gdzie współczynnik zakażeń jest najniższy.

Na obecną chwilę wszystko wskazuje na to, że nasz region nie będzie objęty dodatkowymi obostrzeniami. W żółtej strefie wciąż jednak pozostaje miasto Szczecin. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.