Samorządy wsparły przedsiębiorców, odkupią kwiaty i posadzą je w mieście


Kwiaty, które nie zostały sprzedane przy cmentarzach będą ozdabiać między inny Gryfino i Dębno. Samorządy wyszły z propozycją dla sprzedawców, którzy zostali poszkodowani w związku z zamknięciem cmentarzy. 

W Gryfinie zainicjowano akcję społeczną, którą wsparli włodarze gminy. Wiceburmistrz Tomasz Miler zachęcał mieszkańców do zakupu chryzantem i ich posadzenie na skwerze obok Placu Solidarności. Odzew był ogromny i na skwerze stworzono dywan kwiatowy. Z kolei burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn podjął decyzję o odkupieniu kolejnych kwiatów od gryfińskich ogrodników. 

Burmistrz Dębna wyszedł z propozycją zakupienia towaru, który nie mógł zostać sprzedany z powodu ogłoszonego zamknięcia cmentarzy.

- Prosimy wszystkich sprzedawców detalicznych z gminy Dębno, którzy zakupili kwiaty doniczkowe przed 30 października br. o jak najszybsze składanie ofert sprzedaży tych kwiatów do Urzędu Miejskiego w Dębnie. Odkupimy Wasz towar po zakupionych cenach hurtowych, a wszystkie zakupione kwiaty zostaną wykorzystane do ozdobienia naszego miasta - napisano na oficjalnym profilu facebookowym gminy. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza