Reklama [góra]


Zakonnik i stygmatyk brat Elia Cataldo w Chojnie [foto] [video]


Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie odwiedził włoski stygmatyk brat Elia Cataldo. Jest on konsekrowaną osobą świecką.

Od 1990 roku nosi widoczne stygmaty a co piątek na jego rękach, nogach i boku otwierają się rany. W Wielkim Tygodniu przeżywa w swoim ciele mękę Chrystusa. W roku 2019 po raz pierwszy przeżywał ten czas publicznie, co znaczy, że osoby spoza wspólnoty mogły być obecne w jego pokoju w tym czasie. Ma on również prywatne objawienia.


Do klasztoru w Umbrii w którym przebywa, przyjeżdża wielu pielgrzymów z Włoch i całego świata. Słyszeli o cudach, które dokonują się za wstawiennictwem brata Elii, więc przyjeżdżają, by mu opowiedzieć o tym, z czym się borykają. Przyjeżdżają chorzy, kalecy, ale także Ci, którzy cierpią duchowo.


Brat Elia nie zatrzymuje się jednak na tym, nakaz, jaki otrzymał w widzeniu, brzmiał wyraźnie: ma być "pielgrzymem w świecie i na świecie". Chociaż z natury lubi spokój i ciszę klasztorną, wyruszył w drogę, odwiedzając różne miejsca najpierw we Włoszech, a potem poza granicami ojczyzny. 

Czuje wewnętrzny nakaz, by opowiadać światu o miłości Boga, o tym, jak go szukać w tym dzisiejszym zwariowanym świecie, gdzie wszystko dzieje się w takim pośpiechu i chaosie. Czuje się wezwany, by pozbierać wszystkich tych, którzy się pogubili w życiu i przyprowadzić do Boga.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.