Zawodnicy na kwarantannie po kontakcie z zakażoną osobąWiększość zawodników KPR Blejkan Gryfino trafiło na kwarantannę z powodu kontaktu z potwierdzonym przypadkiem covid-19. Szczypiorniści z Gryfina występują w II lidze mężczyzn piłki ręcznej. 

W związku z tym odwołany został trening zespołu a wszyscy zawodnicy z kontaktu będą poddani badaniu. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia zamieszczonego przez klub. 

Z przykrością informujemy że większość zawodników pierwszego zespołu jest na kwarantannie z powodu kontaktu z potwierdzonym przypadkiem Covid-19. W następstwie odwołany został wtorkowy trening drużynowy, zarządzono indywidualne zajęcia w domach. Na badania wymazowe skierowano wszystkich zawodników którzy mieli, bądź mogli mieć bliski kontakt z chorymi.
Trudna sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce pomimo stosowania się do zaleceń ZPRP, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak specjalne zasady bezpieczeństwa w hali klubowej.
O sytuacji na bieżąco będziemy informować W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie, którym będzie musiał się podporządkować.
Jednocześnie informujemy że KPR wystosował pisma do władz ligi oraz do UKS Jedynka Morąg z propozycją przełożenia meczu zaplanowanego na 31.10.2020r. O nowym terminie zwodów niezwłocznie poinformujemy.

fot. KPR Blejkan Gryfino
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza