"Akcja 11 listopada" podaruj znicz i kwiaty na cmentarz w Starych ŁysogórkachW związku ze zbliżającym się świętem Niepodległości, które będziemy obchodzić jak co roku 11 Listopada w różnych częściach kraju, zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby, do włączenia się w akcję "Podaruj nam znicz - kwiaty". Inicjatywa ma na celu przekazanie zniczy i kwiatów, które być może nie zostały wykorzystane w trakcie tegorocznego Święta Zmarłych. 

Zebrane znicze i kwiaty zostaną 11 Listopada rozdysponowane na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach, na którym spoczywa niespełna dwa tysiące poległych żołnierzy z kolei ponad jeden tysiąc żołnierzy jest upamiętnionych na tablicach pamiątkowych. 

Zainteresowane osoby mogą przynosić swoje znicze, kwiaty w wyznaczonych miejscach: 
  • Urząd Miejski w Mieszkowicach w godzinach urzędowania 7:00 – 15:00 do dnia 10 listopada br. Znicza oraz kwiaty można zostawić także przed urzędem.
  • Muzeum Regionalne w Cedyni godzinach 8:00-14:00w dniu 10 listopada br. Mieszkańcy proszeni są o zostawianie zniczy przed drzwiami muzeum, znicze zostaną zabezpieczone przez pracownika muzeum 
  • Rynek Miejski w Myśliborzu w godzinach 13:00-16:00 w dniu 8 listopada niedziela. Na miejscu będzieznajdował się oznaczony samochód. 
  • Parking przy Centrum Kultury w Chojnie w godzinach 17:30 – 19:00 w dniu 10 listopada br. Na miejscu będzie członek Grupy Historycznej w oznakowanej kamizelce. 

Organizatorzy: Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Burmistrz Chojny Barbara Rawecka,Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, MGOK Mieszkowice, Grupa Historyczno-Eksploracyjna Bärwalde-Konigsberg Muzeum Pamiątek 1. Armii WP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej, Portal Społecznościowy Nad Myślą, Chojna Kulturalni, iGryfino, Chojna24.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza