Drobne prace i remonty na stadionie poprawią estetykę i funkcjonalność

Dobre wieści dla kibiców trzcińskiego Orła. Władze miasta zdecydowały o rozpoczęciu remontu stadionu Miejskiego im. Ryszarda Wierzbińskiego. Działania zostaną podzielone na dwa etapy.

W tym roku planowane jest wyposażenie szatni w nowe meble i drobny remont w nich, zakup barierek wygradzających przejście dla zawodników oraz prace przy poprawie estetyki wokoło stadionu i na jego koronie.

W 2021 roku po otrzymaniu dotacji od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego planowana jest wymiana bramek na boisku głównym, zakup bramek dla Juniorów i Orlików, a także wymienione zostaną boksy dla zawodników rezerwowych. 

Dodatkowo stadion zostanie oznakowany zgodnie z wytycznymi PZPN. W opinii wielu osób przyjezdnych, obiekt to jeden z najpiękniej położonych boisk piłkarskich w regionie. Nie mniej jednak, przez lata na obiekcie nie były prowadzone żadne większe inwestycje, co doprowadziło że obecnego stanu. 

Do zrobienia na stadionie jest jeszcze dużo rzeczy. Władze miasta zapewniają, iż każdego roku zamierzają przeznaczać środki na remonty i modernizację obiektów sportowych. Ich wysokość i zakres prac będzie zależeć stanu finansów gminy.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza