Drużyna Pawła Krawca w Pucharze Polski. Świt Skolwin- Cracovia gdzie oglądać?

W sobotę 14 listopada kibiców z regionu czekają pucharowe emocje z udziałem lokalnego piłkarza. Dojdzie do pojedynku w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski, o którym mówi całe piłkarskie Pomorze Zachodnie, czyli potyczki Świtu Szczecin z ekstraklasową Cracovią. Pierwszy gwizdek o godz. 12:30.

W drużynie gospodarzy występuje wychowanek Sekwoi Brwice Paweł Krawiec klubu, który znajduje się w gminie Chojna.

Drużyna z Krakowa  miała przyjechać do północnego Szczecina już na koniec października, jednak wtedy na przeszkodzie stanął koronawirus zdiagnozowany w drużynie Świtu. Zawodnicy odbyli kwarantannę, a podopieczni Michała Probierza ograli w tym czasie w PKO Ekstraklasie Jagiellonię Białystok 3:1, po bramkach Thomáša Vestenick’iego i super rezerwowych Floriana Loshaja oraz Thiago. Teraz Pasy przyjadą pierwszy raz w historii do północnego Szczecina i jako obrońca tytuły będą zdecydowanym faworytem pucharowego starcia. 

Spotkanie odbędzie się w północnym Szczecinie, gdzie Świt przegrał ostatnio w kwietniu 2019 roku. Delikatnie mówiąc nie najlepsze relacje pomiędzy kibicami Cracovii i Pogoni Szczecin sprawiają, że wielu sympatyków Portowców będzie tego dnia trzymać kciuki właśnie za piłkarzy ze Skolwina.

Krakowskie media: Świt Skolwin w cieniu Pogoni

Świt funkcjonuje w cieniu możnej Pogoni. Dzielnicowy klub chce być drugą siłą w Szczecinie. Przyzakładowa drużyna, przy zakładach papierniczych występowała na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce, w „starej” III lidze, grała nawet w barażu o II z Lechią Szczecinek w latach 70-tych, ale awans nie powiódł się. Teraz drugi sezon trenerem jest Andrzej Tychowski, a kadrę stanowią wyróżniający się zawodnicy z regionu. Czytamy na łamach gazety krakowskiej. 

Pojedynek odbędzie się oczywiście bez udziału publiczności. Dzięki telewizji Polsat będzie można obejrzeć bezpośrednią relację z  pojedynku. Transmisja będzie dostępna na platformie IPLA bezpłatnie.


fot. Klub Sportowy Świt Skolwin - Szczecin/MKS Cracovia SSA
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza