Reklama [góra]


"Dzień dobry! Pomagam" - trwa akcja pomocy w zakupach [foto]


"Dzień dobry! Pomagam" to inicjatywa adresowana do osób, które wymagają pomocy w zakupie produktów niezbędnych do życia. 

W ten sposób gryfińscy wolontariusze oraz Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie chcą wesprzeć potrzebujących w czasie epidemii koronawirusa. Akcja trwa nieustannie od marca tego roku. Pomoc przeznaczona jest dla osób starszych 65+ oraz osób z niepełnosprawnością ruchową, które ukończyły 18 lat i prowadzą gospodarstwo jednoosobowe.

Pomoc polega na zakupie przez wolontariusza podstawowych produktów spożywczych, środków higienicznych, środków czystości – do kwoty 100 zł - oraz leków. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 500 471 087 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 oraz w sobotę w godz. 9:00 – 14:00.

Koordynator przyjmujący zgłoszenie nadaje indywidualny numer zamówienia oraz udziela informacji o sposobie realizacji zamówienia. Wolontariusz, który robi zakupy, rozlicza się na podstawie paragonu.

– Jeśli znają Państwo osobę, której należy pomóc w takich zakupach, prosimy o poinformowanie jej o tej możliwości i podanie naszego numer telefonu: 500 471 087 – apeluje burmistrz Mieczysław Sawaryn. – Będziemy wdzięczni także za przestrzeganie wszelkich zalecanych higienicznych środków ostrożności podczas wizyty wolontariusza.

Gmina Gryfino pełni w tym działaniu rolę koordynatora, wyposaża wolontariuszy w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz prowadzi działania informacyjne. Plakaty informacyjne o akcji „Dzień dobry! Pomagam” zawisły m.in. na klatkach budynków gryfińskich spółdzielni, na grzybkach miejskich oraz sołeckich tablicach ogłoszeń. Kampania informacyjna prowadzona jest także w mediach społecznościowych oraz prasie lokalnej.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.