Ile covidowych łózek jest wolnych a ile zajętych w naszym województwie?


Liczba nowych przypadków zakażenia koronawiursem wydaje się nieco stabilizować. Szpitalne łóżka dla chorych powstały w większości szpitali, a placówka w Gryfinie została przeznaczona wyłącznie dla pacjentó z covid-19. Sprawdziliśmy jak wygląda liczba wolnych łóżek "covidowych" w odniesieniu do zajętych.

Na zdjęciu tytułowym prezentujemy wykres obrazujący liczbę wolnych łóżek „covidowych” w odniesieniu do zajętych w okresie od 6 października do 17 listopada w województwie zachodniopomorskim.

- Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców od początku pandemii codziennie monitorujemy bilans łóżek „covidowych” (dostępność vs. zajętość) i przygotowujemy nowe łóżka dla pacjentów w szpitalach. Jak widać na załączonym wykresie decyzje o zwiększaniu liczby łóżek „covidowych” stale wyprzedzają potrzeby epidemiczne mieszkańców województwa zachodniopomorskiego – dodaje wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.


Ostatnie decyzje wojewody dot. zwiększania liczby łóżek „covidowych” dotyczą szpitali w Szczecinku, w Szczecinie (SPWSZ przy ul. Arkońskiej) oraz w Gryficach. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza