Konferencja premiera Morawieckiego. Rząd otwiera placówki handlowe


W sobotę 21 listopada odbyła się kolejna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca obostrzeń i kolejnych działań rządu dotyczących epidemii Covid-19.

Prezentujemy najważniejsze decyzje które zapowiedział rząd. Od przyszłej soboty (28.11 do 27.12) otwarte zostaną sklepy i usługi w galeriach oraz parkach handlowych. Wszystkie placówki handlowe będą musiały działać w najwyższym reżimie sanitarnym (odpowiednio mała liczba osób w sklepie, dystans, maseczki, dezynfekcja).

Premier informuje, że po konsultacji z ekspertami zdecydowano, że inne, zamrożone aktualnie branże nie zostaną na razie otwarte. W grudniu będą dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia.

Przerwa w zajęciach szkolnych potrwa od 4 do 17 stycznia i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe i będzie dotyczyć wszystkich województw w tym samym czasie. Szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia, kontynuacja nauki zdalnej. Dalsze ograniczenie obostrzeń i powrót do czerwonych stref na terenie kraju możliwy jest po 18 stycznia 2021 roku.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza