Reklama [góra]


Miał "ciężką nogę" więc stracił prawo jazdy

Policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z nadmierną prędkością. Za złamanie obowiązujących przepisów 47-latek stracił prawo jazdy.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi z myśliborskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania nieodpowiedzialnemu kierowcy. 47-latek jechał z prędkością 104 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.

Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.