Niepełnosprawni potrzebują bliskości - Karolina Sawka dla Wirtualnej Polski

Pochodząca z naszego regionu Karolina Sawka jest osobą niepełnosprawną i psychologiem. W ostatnich dniach w Wirutalnej Polsce ukazał się wywiad z była mieszkanką Chojny poruszający bardzo ważny temat o potrzebach osób niepełnosprawnych. 

Karolina aktywnie prowadzi profil na Instagramie gdzie śledzi ją wiele osób. Kilka dni temu udzieliła wywiadu dla Wirtualnej Polski w którym porusza między innymi temat asystentek seksualnych dla osób niepełnosprawnych. Zaczęto o tym temacie dyskutować za sprawą programu Martyny Wojciechowskiej.

Poniżej publikujemy jedynie fragment wywiadu, ale polecamy jego lekturę w całości na stronach Wirtualnej Polski:

Wydaje mi się, że kluczem w całej tej dyskusji jest samo zestawienie ze sobą słów "niepełnosprawny" i "seks". Jakby tego nie można było ze sobą łączyć. Spytam więc wprost: czy osoba z niepełnosprawnościami, która nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, może uprawiać seks?

No właśnie! A dlaczego nie? Oczywiście, że może. Bardzo się cieszę, że temat seksu osób z niepełnosprawnościami wypłynął, ale jednocześnie tak bardzo mnie dziwi, że w ogóle musimy się z tego tłumaczyć i wyjaśniać. Tak na zdrowy rozum: jeżeli chciałabym robić coś, co sprawia mi przyjemność, mam do tego predyspozycje i nikomu nie robię krzywdy zaspokajając tę potrzebę, to dlaczego ktoś miałby mi tego zabronić? Gdzie jest granica wchodzenia z butami w cudze życie? Czy możemy komuś mówić, co może, a czego nie dlatego, że jeździ na wózku? Że jest niewidomy, nie słyszy czy jest niskiego wzrostu tak jak ja?

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza