Rusza rekrutacja personelu medycznego do szpitali tymczasowych w Szczecinie


W Zachodniopomorskiem szpitale tymczasowe będą zlokalizowane w dwóch miejscach: w hali Netto Arena i budynku M w SPSK2 na Pomorzanach. W każdej lokalizacji planowane jest uruchomienie po 150 łóżek tlenowych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 oraz po 25 łóżek do intensywnej opieki medycznej. 

Od dziś (tj. czwartku 19 listopada) ruszył nabór personelu do pracy w tych dwóch lokalizacjach. Rekrutacja będzie możliwa za pomocą specjalnej strony internetowej: www.szpitaltymczasowy.szczecin.pl.

- W obu lokalizacjach trwają intensywne prace instalacyjno-budowlane, czekamy również na zamówiony sprzęt medyczny – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Pierwszych pacjentów będzie można przyjąć do szpitali tymczasowych w pierwszej połowie grudnia.

- Uruchomienie szpitali tymczasowych to duże przedsięwzięcie. Z pewnością jednym z największych wyzwań w jego organizacji jest proces rekrutacji kadry. Dlatego mobilizujemy wszystkie siły, by stworzyć zespół, który ze swoim doświadczeniem i zaangażowaniem stanie z nami do walki z pandemią – mówi Marcin Sygut, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie (szpitala macierzystego dla szpitala tymczasowego w Szczecinie) oraz pełnomocnik wojewody zachodniopomorskiego ds. utworzenia i funkcjonowania szpitala.

Na stronie www.szpitaltymczasowy.szczecin.pl znajduje się specjalny formularz, który ułatwi wysyłanie zgłoszeń oraz numer infolinii (91 466 10 28) dla osób zainteresowanych pracą w szpitalu tymczasowym.

fot. pixabay/ilustracyjne
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza