Reklama [góra]


Arcybiskup Dzięga na urodzinach Radia Maryja o Strajkach Kobiet: Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy [video]


W miniony weekend odbyły się obchodzono 29. urodziny Radia Maryja. Jednym z najważniejszych punktów programu była uroczysta msza święta której przewodniczył arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

W uroczystościach wzięli udział najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym Antoni Macierewicz czy Mariusz Błaszczak. Podczas kazania Dzięga poruszył wrażliwe tematy życia społecznego Polaków ostatnich tygodni i miesięcy  mówił między innymi o strajku kobiet czy temat kardynała Dziwisza oraz św. Jana Pawła II i planowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

O strajku kobiet 

"Prawo swobodnego zabijania dzieci" Krzyki te idą za nami od tygodni. Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy tych manifestacji docierając z ulic do serc wrażliwych stawały się dla nich jak zgrzyt żelaza po szkle.

"Kamienowanie" Jana Pawła II

Trwa to kamienowanie. Poszczególne kamienie tego ataku trafiają także w innych, którzy w okresie tego wielkiego pontyfikatu trwali przy osobie Jana Pawła II, jako jego współpracownicy i świadkowie jego świętości. To także krzyż nowego czasu. Tak patrzymy na ataki na kardynała Dziwisza i innych świadków prawdy i świętości. Za słabości i grzechy przepraszamy Boga, za dar wiary i miłości uwielbiamy Boga oraz dziękujemy ludziom.

Szczepionki na Covid 

To są sprawy dla prawdziwych fachowców, prawdziwych, a więc takich, którzy ukazują pełną prawdę. Pomóż nam Maryjo, abyśmy w tych wszystkich sprawach pozostali rozumni i wolni.

Nie tylko słowa arcybiskupa wzbudziły kontrowersję. Internauci zauważyli, że wśród księży i wiernych nie było zachowania zasad sanitarnych - zabrakło odstępów i maseczek. 

Całe kazanie można wysłuchać tutaj (od 34 minuty): 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.