Czy dojedzie do strajk generalnego uczniów? w sieci zachęcają do protestu


Ogólnopolski Strajk Edukacyjny zachęca uczniów i studentów do strajku generalny przeciwko ministrowi Przemysław Czarnek. 

Strajk rozpoczął się w poniedziałek 7 grudnia i potrwa do piątku 11 grudnia. Studenci i uczniowie zapowiadają strajk generalny – wówczas nie będą uczestniczyli w zajęciach online. 

Celem nie jest tu pójście na wagary, czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza Minister Edukacji i Nauki oraz Premier.

W Internecie powstało wydarzenie które ma już ponad 1,1 tysiąca osób. Powstała również specjalna petycja  O ODWOŁANIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI PRZEMYSŁAWA CZARNKA

Organizatorzy w utworzonym na Facebooku wydarzeniu informują, że złożyli w Kancelarii Premiera pismo w sprawie odwołania ministra Przemysława Czarnka, pod którym podpisało się ok. 90 tys. osób. Ze względu na brak reakcji ze strony szefa rządu podjęto decyzję o proteście.

 Według protestujących Minister od samego początku swojej nominacji budzi wiele emocje a jego wypowiedzi i działania zagrażają wolności młodego człowieka. 

Ideologia LGBT to jest co innego niż homoseksualiści, biseksualiści, transwestyci czy inni tam jeszcze queer, czyli dziwacy. To są ludzie. Pogubieni oczywiście w swojej seksualności, pogubieni w swoim życiu, jednocześnie chorzy z nienawiści do ludzi heteroseksualnych, do tradycji, do chrześcijaństwa, ale to jest inna rzecz. Ale ludzie. Nikt im człowieczeństwa nie odmawia. Natomiast LGBT to jest ideologia, która fałszuje rzeczywistość, która wprowadza totalny relatywizm i próbuje zrównać dobro ze złem - oceniał Czarnek na antenie TVP Info.

fot.Ogólnopolski Strajk Edukacyjny/Radio zet /Onet. tvpinfo 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza