Reklama [góra]


Jakie są najważniejsze funkcje, które powinny posiadać kurtki narciarskie męskie?


Absolutny must have wszystkich fanów białego szaleństwa! Wygodna, ciepła i oddychająca… Jaka jeszcze powinna być idealna kurtka męska na narty? 

Kurtki narciarskie nie tylko na stok 

Sprawdzone kurtki narciarskie męskie są na wagę złota. Chyba każdy zapalony narciarz i snowboardzista od razu zgodzi się z tą opinią. Odpowiednio dobrana kurtka sprawia, że na stoku możesz spędzić cały dzień bez obaw o przeziębienie lub otarcia, np. w okolicy nadgarstka. Najnowsze rozwiązania sprawiają również, że w okryciu będziesz czuć się po prostu bezpiecznie. 

Poza radosnym szusowaniem na jednej lub dwóch deskach kurtkę narciarską możesz wykorzystać również w trakcie wędrowania zimą po górskich szlakach. Z kurtki na narty korzystaj też na nizinach ‒ bitwa na śnieżki albo jazda na sankach w takim okryciu właściwie może nie mieć końca! Najważniejsze cechy kurtki na stok 

Kurtka narciarska musi być wygodna i ciepła. To najważniejsze zadania, jakie stawia przed sportowym okryciem wierzchnim miłośnik białego szaleństwa. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać, bo na zapewnienie ciepła, komfortu i bezpieczeństwa wpływ ma wiele parametrów. 

Na jakie cechy kurtki na stok musisz zwrócić uwagę? 
  1. Wewnętrzny fartuch śnieżny chroni przed białym puchem, który mógłby dostać się pod okrycie podczas upadku albo wiraży. Sprawia również, że kurtka jest lepiej dopasowana do sylwetki.
  2. Wiatroszczelny i wodoodporny materiał zabezpiecza kurtkę przed zamoczeniem i nasiąknięciem. Dzięki niemu nie będzie Ci straszny ani śnieg padający z nieba, ani ten, na który upadniesz w konsekwencji nieuwagi. 
  3. Ściągacze w okolicach nadgarstka, najlepiej wzmocnione zapięciem na rzep, oraz dodatkowe okrycie wszelkich zapięć (np. głównego suwaka czy zamków błyskawicznych przy kieszeniach) chronią przed dostaniem się białego puchu do wnętrza kurtki. 
  4. Oddychający materiał i rozpinane zamki wentylacyjne pod pachami, które ułatwiają odprowadzenie wilgoci od powierzchni skóry. Gdyby nie te rozwiązania, łatwo byłoby o przepocenie odzieży narciarskiej bliższej ciału, a w konsekwencji co najmniej o przeziębienie. 
  5. Dla komfortu termicznego ogromne znaczenie ma też odpowiednie ocieplenie wybranego modelu. 
  6. Elastyczny materiał, który łatwo rozciąga się przynajmniej w dwóch kierunkach, to gwarant radości z jazdy. Jeśli nie lubisz, gdy cokolwiek krępuje Cię w trakcie zjeżdżania ze stoku, rozciągliwość kurtki narciarskiej okaże się dla Ciebie szczególnie istotna. 
  7. Nowoczesne rozwiązania, które wspierają Twoje bezpieczeństwo w górach. Możesz wybrać kurtkę ze specjalnie zaprojektowaną kieszenią, która sprawia, że urządzenia (np. telefon) w zimnie wolniej się rozładowują. Ciekawą nowinkę technologiczną wdrożyła w życie marka Helly Hansen ‒ system Recco to chip zintegrowany z kurtką, który informuje służby ratownicze, jeśli przydarzy Ci się cokolwiek złego. Tę cechę z pewnością docenią miłośnicy gór, którzy uwielbiają poznawanie ich piękna i szusowanie w pojedynkę. 
  8. Na koniec nie zapominaj o niezbędnym elemencie chyba każdego stroju sportowego ‒ zimowa kurtka na stok musi mieć elementy odblaskowe. 
Jakie kurtki narciarskie męskie wybrać? 

Wybór konkretnej kurtki na narty należy dobrze przemyśleć. Odpowiednio dobrana będzie Ci służyć przez wiele sezonów. Jeżeli w góry masz dość blisko albo chcesz nosić kurtkę narciarską na co dzień, zdecyduj się na klasyczny model, np. takich marek jak Helly Hansen czy Columbia. Gdy do szczytów masz daleko, a ze sportowego okrycia chcesz korzystać tylko na stoku, zdecyduj się na narciarską kurtkę puchową, np. z logo Jack Wolfskin, którą łatwo zwinąć do mniejszych rozmiarów i zapakować do walizki. 

Wygodna i ciepła ‒ taka jest idealna kurtka narciarska. Wiesz już wiele o najważniejszych właściwościach okrycia na stok. Najwyższy czas, abyś wybrał model, w którym będziesz beztrosko oddawał się białemu szaleństwu!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.