Mikołaj rozdawał prezenty dla dużych i małych [foto]


Czadowy Święty Mikołaj w asyście swoich pomocników druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odwiedził mieszkańców Strzeszowa. Dla każdego przyniósł jakiś prezent. Wszystkie grzeczne dzieci (w tym druhowie z MDP) otrzymały paczki ze słodkimi upominkami, a dla dorosłych przyniósł czujki czadu. 

Tym samem Święty Mikołaj dołączył do naszych strażaków którzy przeprowadzili wśród mieszkańców swojej miejscowości kampanię profilaktyczno-edukacyjną, informującą o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla pt„NIE dla czadu”. Celem kampanii było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa związane z tlenkiem węgla oraz zapobieżenie zatruciom czadem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdzie rośnie ryzyko powstania pożarów w naszych mieszkaniach i domach. W ramach tej akcji zostały zakupione czujniki czadu dla wszystkich domostw znajdujących się w obrębie wioski. Do każdej czujki dołączono także ulotkę informacyjną przygotowaną przez strażaków oraz zestaw kilku medycznych masek jednorazowych, potrzebnych szczególnie teraz w walce z wirusem Covid-19. Do tych których Mikołaj nie zastał w domu, dotrą jego pomocnicy.

Wizyta „Czadowego Mikołaja” zorganizowana przez OSP Strzeszów była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Społecznik na latach 2019-2021”. Członkowie Młodzieżowej Drużyny pożarniczej w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymali słodki prezent od Zatortowana.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza