Reklama [góra]


Niemcy rozważają wprowadzenie całkowite lockdownu na terenie całego kraju

Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozważa wyprowadzanie pełnego  lockdownu tuż po świętach Bożego Narodzenia na terenie całego kraju.

Podczas debaty w Bundestagu mówiła o zaleceniach lekarzy naukowców i wirusologów, które mają być jednoznaczne - tylko drastycznie zredukowane kontakty osobiste pozwolą wyhamować i opanować pandemię.
W ciągu minionej doby w Niemczech zmarło 590 osób, chorujących na Covid-19. To najwięcej od początku pandemii. Na początku listopada, kiedy wprowadzano w Niemczech częściowy lockdown, współczynnik wynosił 120. Informują  tamtejsze media.

Merkel zapowiedziała, że wielkimi krokami zbliża się całkowite organiczne życia publicznego. jednoczenie do okresu świątecznego przepisy czy obostrzenia pozostaną bez zmian. 

Lockdown może oznaczać miedzy innymi zamknięcie szkół, przedszkoli i świetlic a nawet centrum handlowych czy wielkopowierzchniowych sklepów (z wyłączeniem spożywczych). Ograniczenia miałyby dotknąć również sportu, który ponownie mógłby zostać zawieszony, głównie w zamkniętych pomieszczeniach. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.