Reklama [góra]


Kolejne sukcesy wokalistów z MOK Moryń

Sytuacja pandemiczna nie zniechęciła młodych artystów, którzy nieustannie pracują nad swoim wokalem w domach, a także podczas prób muzycznych online, korzystając z dostępnych aplikacji. 

Niedawno zakończyły się długie oczekiwania na wyniki internetowych konkursów patriotycznych, z wyjątkiem konkursu krakowskiego. Ze względu na pandemię finał w Krakowie jest przesunięty na grudzień i jeszcze czekamy na wyniki finału, a gala laureatów odbędzie się dopiero w lutym 2021r. Z wielką dumą chcemy się podzielić nowymi osiągnięciami naszych najmłodszych artystów uzdolnionych muzycznie. 


W dniach 24.10 – 30.11 trwały internetowe przesłuchania wojewódzkich eliminacji do V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie. Nasi reprezentanci brali udział w eliminacjach dla województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jury pod przewodnictwem Janusza Wierzgacza (dyrygenta Orkiestry Filharmonii Krakowskiej oraz Krakowskiego Chóru Męskiego, kompozytora min. muzyki filmowej i liturgicznej) wyróżniło i nagrodziło moryńskich wokalistów: Zofia Płowik i Weronika Wieczorek – II miejsce ex aequo i kwalifikacja do finału (kat. 6-9 lat,), Marta Kwiecień – wyróżnienie (kat. 14 -18 lat), zespół Wesołe Nutki (Zofia Płowik, Weronika Wieczorek, Hanna Wołodźko, Agata Kwiecień, Giannis Podgórny) – wyróżnienie i kwalifikacja do finału.

Weronika Wieczorek otrzymała wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Bytomia. Po zakwalifikowaniu konkursowych nagrań do 2 etapu, udział wzięło 286 uczestników z 15 województw. Uczestników oceniła komisja, której przewodniczyła Aleksandra Stokłosa, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej. 

W dniach 25.10-11.11 odbyły się przesłuchania internetowe Ogólnopolskiego Festiwalu „Dźwięki Wolności Gdynia 2020” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Organizatorzy napisali na stronie festiwalowej, że zgłoszenia napływały od Gdyni po Zakopane, od Szczecina po Lublin. Do 2 etapu zakwalifikowano 291 solistów i 14 zespołów. Miło nam poinformować, że i na tym festiwalu wyróżniono i nagrodzono moryńskich wokalistów: Zofia Płowik i Weronika Wieczorek otrzymały wyróżnienia (spośród 51 uczestników w kat. do 9 lat)zespół , Wesołe Nutki – wyróżnienie (spośród 8 zespołów w kat. do 12 lat)

Marta Kwiecień wzięła udział ze swoją piosenką autorską „Zapomniana zapomnianych” w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Polskiej „Skolwińskie Przeboje”. Łącznie wpłynęły 92 zgłoszenia w poszczególnych kategoriach wiekowych, a do finału komisja zakwalifikowała 49 nagrań. Marta została zauważona i nagrodzona, otrzymała wyróżnienie i zaproszenie na bezpłatne warsztaty z Katarzyną Groniec, które odbędą się przy w nowym roku, gdy wrócimy do codziennych zajęć w szkole.

Obecnie w studiu muzycznym MOK realizowanych jest wiele nowych projektów muzycznych. Jednym z nich jest świąteczna niespodzianka, którą niebawem usłyszymyi zobaczymy w sieci.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.