Jak zadbać o własne bezpieczeństwo przed świętami?


Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są czasem wzmożonych przygotowań i gorączki zakupów, niestety to także okres, w którym uaktywniają się złodzieje, oszuści czy włamywacze. 

Myśliborscy policjanci przypominają o ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i przestrzegają przed korzystaniem z zakupowych „okazji” czy wpuszczaniem osób obcych do domów i mieszkań.

Okres przedświąteczny to czas specyficzny, kiedy to zajęci wieloma obowiązkami, przygotowaniami do tego wyjątkowego czasu czy też świątecznymi zakupami, nie zwracamy wystarczającej uwagi na swoje bezpieczeństwo i często podejmujemy pochopnie decyzje o okazyjnych zakupach. Dlatego też myśliborscy policjanci będą przypominać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi, pilnowaniu torebek i kieszeni podczas zakupów, a także nie wpuszczaniu pod żadnym pretekstem osób obcych do naszych mieszkań.

Złodzieje i oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby, aby oszukać, okraść i wykorzystać swoje potencjalne ofiary. Przestępcy okradając mieszkania, na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze lub samotne, bo mają świadomość, że takimi osobami łatwiej jest manipulować. Osoby starsze, samotne, emerytów łatwiej jest przekonać żeby wpuścili do mieszkania np. pracowników administracji osiedla, hydraulika czy osobę, która chce im coś sprzedać lub przynosi darmowe leki. Ponadto przestępcy często też przychodzą do mieszkań pod pretekstem usunięcia fikcyjnej awarii.

Niestety te wszystkie argumenty to tylko pretekst aby dostać się do mieszkania. Po wejściu do środka złodzieje próbują odwrócić naszą uwagę i w tym czasie niepostrzeżenie zajrzeć do szafki w poszukiwaniu pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów, dlatego policjanci przestrzegają przez wpuszczaniem osób nam nieznanych do mieszkań i domów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza