Ponad 200 milionów złotych na wydatki i 11 milionów zł deficytu - jak wygląda projekt budżetu Gryfina na 2021 rok?


Opublikowany został projekt budżetu Gminy Gryfino na rok 2021. Pomimo trudnej sytuacji finansowej samorządów oraz mocno odczuwalnych skutków pandemii, w planie wydatków możemy znaleźć wiele istotnych zadań, na które czekają mieszkańcy.

Najważniejsze wydatki inwestycyjne tym razem dotyczyć będą pod gryfińskich miejscowości. W planach jest bowiem budowa budynków mieszkalnych na terenie byłego sanatorium w Nowym Czarnowie, a także ścieżka rowerowa łącząca Gryfino z Wełtyniem i Gardnem, aż do strefy przemysłowej. Dużym wydatkiem jest również droga w Radziszewie, na którą pozyskamy znaczącą dotację.

Praktycznie każda większa inwestycja realizowana obecnie i w najbliższym czasie, wsparta jest środkami zewnętrznymi, o które #GminaGryfino aktywnie się stara.

Sytuacja kryzysowa sprawiła, iż w kończącym się roku nie udało się zrealizować wszystkich planowanych wydatków. Zaoszczędzone pieniądze, opisane jako niewykorzystane i wolne środki, pokryją deficyt i pozwolę na zrealizowanie zaplanowanych działań. 

Więcej szczegółów w infografikach poniżej:


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza