Popularna sportowa aplikacja znika z rynku. Co zamiast Endomondo?

Endomondo jest szczególnie popularne wśród biegaczy czy kolarzy. Ta sportowa aplikacja wraz z końcem roku zniknie z rynku. Sprawdziliśmy co może zastąpić tą aplikację? 

Endomondo rejestrowało aktywność i indywidualne treningi. Przy pomocy GPS wyznaczało trasę, wysokość przewyższeń. tempie, ilości spalonych kalorii czy prędkość naszego biegu lub jazdy. Aplikacja nie była dedykowana tylko biegaczom czy kolarzom ponieważ umożliwiała śledzenie ponad 60 aktywności. 

Aplikacja należała do firmy Under Armomr, która zapowiedziała, że 31 grudnia 2020 roku ta zostanie wycofana z rynku. Użytkownicy Endomondo mogą pobrać swoje treningi lub przenieść je do podobnej aplikacji MapMyRun. Do końca marca wszystkie dane użytkowników zostaną usunięte z Endomondo.

Najpopularniejsze aplikacje sportowe na smartfona


Strava to aplikacja wykorzystująca mapy Google. Możemy śledzić naszą aktywność wybierając z kilkudziesięciu dyscyplin takich jak bieganie, jazda na rowerze, bieg narciarski, narciarstwo, łyżwy, rolki i wiele innych... Możemy brać udział w "challenge`ch" i ścigać się z innymi lub bić rekordy odcinków specjalnych, tzw. kom-ów, których jest sporo w naszym regionie. Apka działa na zasadzie tworzenia społeczności. W podstawowej wersji jest darmowa. 

Nike+ Running jest stworzona dla biegaczy, aby łatwiej mogli osiągać zamierzone cele. Możemy śledzić statystyki treningowe, przeglądać mapy GPS, śledzić liczbę spalonych kalorii i statystyki treningowe osiągane podczas biegu. Mamy tutaj wgrane programy treningowe na różne dystanse od 5 kilometrów do pełnego maratonu. Jest bezpłatna. 


Garmin Connect to zaawansowane narzędzie monitorujące nie tylko nasze treningi ale całą aktywność w ciągu dnia a nawet jakość snu. Do wykorzystania w pełni potencjału aplikacji potrzebne jest sparowanie z urządzeniem Garmin (smartwatchem). Mamy tutaj pełne statystyki łącznie z poziomem naszego tętna w czasie treningu. 


GPS Sports Tracker PL - Bieganie, Chodzenie, Rower to aplikacja, która nie wymaga rejestracji. Możemy tutaj śledzić przy pomocy GPS naszą aktywność. Interfejs jest w języku polskim. Mamy do wyboru kilkadziesiąt aktywności. Apka ma wysokie noty i dobre recenzję w sklepie Play. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza