Traktorem wjechał na drogę S3 a nie powinien. Zderzył się z busemPojazdy wolnobieżne takie jak maszyny rolnicze czy budowlane nie mogą poruszać się po drogach ekspresowych i autostradach. Pomimo tego, czasami można spotkać taki zestaw w miejscach gdzie nie powinien się znajdować. Ostatni do poważnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło na trasie S3. 

Na odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy Węzłem Myślibórz a Gorzowem Wielkopolskim doszło do zderzenia ciągnika z busem. Maszyna rolnicza przewróciła się na bok i oderwało się z niej koło. Bus zakończył podróż w rowie. Na porozrzucane części ciągnika wjechał jeszcze inny samochód osobowy. 

- Nikt nie został poszkodowany. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. - mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Drogi ekspresowe przeznaczone są wyłącznie dla pojazdów samochodowych, co oznacza, że nie mogą po nich jeździć pojazdy wolnobieżne, rowery i motorowery, ciągniki rolnicze oraz pojazdy zaprzęgowe. Nie wolno się po nich poruszać również pieszym.


fot. Pomoc Drogowa Anhol
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza