W Myśliborzu na rowerze ścigał się... Bartosz Zmarzlik

W minioną niedzielę 20 grudnia w Myśliborzu odbyły się kolejne zawody kolarskie w ramach Stevens CX Cup. Wśród zawodników ścigających się w Lasku Wierzbickim można było dostrzec żużlowca Stali Gorzów Bartosza Zmarzlika, aktualnego mistrza świata.

Stevens Cyclocorss Cup to seria przełajowych zawodów kolarskich, które odbywają się na przełomie jesieni i zimy. Kolarstwo przełajowe uprawia się na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych, a więc na kołach o średnicy felgi 622mm (700C), ramie pozbawionej elementów amortyzujących i z kierownicą giętą typu 'baranek', lecz rozgrywanego na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go.

Na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Szczepaniak, w przeszłości wicemistrz świata w kolarstwie przełajowym. Chojnianin Wojciech Greguła zajął 6. miejsce. Bartosz Zmarzlik jechał jako "VIP" i nie został sklasyfikowany.