Wigilijna interwencja straży pożarnej. Zablokowana droga i trzy zastępy w akcji [foto]


Dźwięk syreny oderwał od wigilijnych stołów strażaków. W wigilię 24 grudnia chwilę po godzinie 21:00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał wezwanie do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. 

Do zdarzenia doszło w jednym z domów w miejscowości Dolsko. Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że pożar jest poważny i ogień wydobywa się z komina. Niezbędne okazało się wezwanie podnośnika JRG Gryfino. 

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia i jego zabezpieczeniu przystąpiono do działań polegających na wygaszeniu pieca, podaniu środka gaśniczego w postaci proszku z gaśnicy oraz przytłumieniu płomieni za pomocą lancy kominowej. Ze względu na bardzo wysoką temperaturę komina prawie 450 stopni doszło do rozszczelnienia się komina co stanowiło realne zagrożenie do powstania pożaru na poddaszu budynku. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia podnośnika strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do zrzucania pozostałości palącej się sadzy i wybraniu jej z przewodu kominowego - informują strażacy. 

Pomieszczenia mieszkalne przewietrzono oraz sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla, którego na szczęście nie stwierdzono.

Droga na czas całej akcji była całkowicie zablokowana ze względu na pracę podnośnika. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej w tym również JRG Gryfino. Akcje trwała do późnych godzin nocnych.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza