Wojciech Greguła z brązowym medalem na zawodach kolarskich w Nowogardzie

Chojnianin Wojciech Greguła zajął 3. miejsce w przełajowych zawodach kolarskich Stevens Cyclocross Cup, które odbyły się w niedzielę 6 grudnia w Nowogardzie

Stavens Cyclocorss Cup to seria przełajowych zawodów kolarskich, które odbywają się na przełomie jesieni i zimy. W tegorocznej edycji zaplanowanych jest osiem startów. Kolarstwo przełajowe uprawia się na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych, a więc na kołach o średnicy felgi 622mm (700C), ramie pozbawionej elementów amortyzujących i z kierownicą giętą typu 'baranek', lecz rozgrywanego na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go.

Greguła zajął. 3. miejsce w kategorii masters 1CX. Na najwyższym stopniu podium w tej kategorii stanął Kacper Szczepaniak, który w przeszłości był między innymi wicemistrzem świata w kolarstwie przełajowym.