Czy marihuana będzie w Polsce legalna? Ruszają konsultacje


Od lat sprawa legalności marihuany budzi emocje społeczne. Zwolennicy legalizacji posiadania tego środka uważają że nie jest szkodliwy i powinien być dostępna podobnie jak alkohol. Przeciwny uważają się powinna być traktowania jak każdy narkotyk. 

Na polskiej scenie politycznej nie od dziś trwa spór w tej sprawie. W poniedziałek rozpoczeły się szerokie konsultacje założeń projektów dotyczących konopi siewnych i marihuany rekreacyjnej z ekspertami, instytucjami i organizacjami społecznymi. Konsultacje potrwają do 12 lutego - poinformowała szefowa Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany Beata Maciejewska.

Według projektu posłów Lewicy, możliwa byłaby uprawa czterech krzaków i posiadanie 5 gramów na własny użytek. Osoby które posiadają takie ilość miałoby po wejściu w życie ustawy przestaną być karani. Wprowadzenie tej ustawy miałby uchronić młodych ludzi przez karą więzienia za minimalną ilości.

Kolejną propozycją podzespołu jest to, aby hodowca nie musiał posiadać zgody na uprawę, będzie jednak zobowiązany poinformować o tym fakcie odpowiednie instytucje. W skład zespół ds. Legalizacji Marihuany wchodzi 19 posłów. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza