Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania

Tragiczny w skutkach pożar w budynku wielorodzinnym w Gryfinie. Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania do którego doszło w nocy 19 stycznia około godziny 1:26 na ulicy Piastów w Gryfinie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar w jednym pomieszczeniu, w mieszkaniu,  w budynku wielorodzinnym. Strażacy musieli zmagać się z dużym zadymieniem. Ewakuowali 6 osób, wcześniej siedmiu mieszkańców o własnych siłach opuściła budynek. 

W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba. Na miejscu zdarzenia była policja i dwie karetki pogotowia - nikt nie potrzebował pomocy medycznej. 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, rota weszła do mieszkania w aparatach ODO, podano jeden prąd wody w natarciu. Odłączono prąd w mieszkaniu i oddymiono. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie energetyczne i gazowe- odłączenie prądu i gazu w mieszkaniu. Z GCZK - podstawiło autobus dla osób ewakuowanych. Strażacy przewietrzyli pozostałe mieszkania, przeprowadzono w nich pomiary detektorem wielogazowym - stwierdzono brak niebezpiecznych substancji. Mieszkańcy wrócili do mieszkań.

W działaniach udział brały trzy zastępy JRG Gryfino, policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe, GCZK.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza