Kolejny nielegalny salon gier zamknięty [foto] [video]

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu zlikwidowali nielegalny punkt hazardowy w Myśliborzu. 

Na podstawie postanowienia prokuratora przeszukano wytypowany lokal, w którym urządzano nielegalne gry. Zabezpieczono 7 komputerów służących do gier hazardowych oraz dodatkowy monitor do obsługi kamer przemysłowych.


Ponadto zabezpieczono 3 kamery, telefon komórkowy, modem, wideo rejestrator oraz gotówkę w wysokości 930 złotych. W czynnościach uczestniczyło łącznie 13 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 3 funkcjonariuszy Policji. 

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu. 

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza